Informacje

Spotkanie opłatkowe bydgoskiej „Solidarności”

Pierwsze w nowym roku posiedzenie Zarządu Regionu było okazją do złożenia sobie życzeń i tradycyjnego przełamania się opłatkiem. Zarząd Regionu wspólnie z przewodniczącymi Organizacji podsumował działanie w minionym roku oraz dyskutował nad nadchodzącymi wyzwaniami. Gościem spotkania był kapelan bydgoskiej „Solidarności” o. Bogusław Choma.

Na wstępie przewodniczący Zarządu Regionu Sebastian Gawronek podziękował za niełatwą pracę w minionym roku. Dla „Solidarności” był to czas wyborów i zmian, które zaszły również w naszym Regionie. Przewodniczący podziękował także za udział w grudniowych obchodach 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, podkreślając jak ważną rolę pełni „Solidarność” w przekazywaniu młodemu pokoleniu wiedzy o tamtych wydarzeniach.

Relację z prac prezydium przedstawił zastępca przewodniczącego Mariusz Kolasiński. Jak podkreślił bieżącej pracy jest dużo, ale do tej pory wszystkie sporne sprawy udaje się rozwiązywać w ramach negocjacji i dialogu z pracodawcami. Przewodniczący Oddziałów i Biur Terenowych zrelacjonowali prace na swoim terenie i tam również w ramach negocjacji są rozwiązywane bieżące problemy.

Po części oficjalnej kapelan bydgoskiej „Solidarności” o. Bogusław Choma życzył wszystkim zgromadzonym pomyślności w nowym roku oraz wielu łask Bożych. Po krótkiej modlitwie i odśpiewaniu kolęd, nastąpiło tradycyjne przełamanie się opłatkiem.