Informacje

Pobiegli z myślą o ks. Popiełuszce. 31 Bieg Sztafetowy za nami

Ponad 42 kilometry liczyła tegoroczna trasa Biegu Sztafetowego i Maratonu Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki. Blisko 200 zawodników pobiegło z Bydgoszczy do Górska, aby złożyć hołd Patronowi „Solidarności”. Hasłem przewodnim Biegu „By nasze życie codzienne było przepojone prawdą”.

Jak każdego roku, już od 31 lat Region Bydgoski NSZZ „Solidarność” wspólnie z fundacją „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy organizuje Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki. Losy księdza Jerzego na zawsze złączyły się z naszym regionem, to tutaj został porwany i skatowany na śmierć. Misją „Solidarności” jest pielęgnowanie pamięci o ks. Jerzym, o jego naukach i niezłomnej postawie w trudnych czasach. Dlatego tak ważny jest dla nas ten Bieg i cieszymy się z wysokiej frekwencji, zwłaszcza z obecności wielu młodych biegaczy.

Ks. Jerzy był niedoścignionym wzorcem. Wzorcem kapelana „Solidarności”, wzorcem człowieka, który również za nas się wstawiał, który był z nami, który znał nasze codzienne problemy i też znał nasze marzenia – podkreślał Jan Kryger, członek prezydium Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”.

Bierzemy udział dlatego, żeby właśnie dawać dobry przykład i pokazywać, że był taki ksiądz, zwłaszcza też dzieciom i młodzieży, żeby inspirować młodzież, że były takie osoby, na których warto się wzorować – mówił jeden z uczestników biegu.

Przede wszystkim po to, żeby upamiętnić tego wielkiego Polaka i przekazać też swoją wiarę innym młodym – dodawał inny biegacz.

Biegacze wyruszyli spod kościoła pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na bydgoskich wyżynach i pobiegli aż do Górska, gdzie znajduje się Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki.

Dziękujemy głównemu sponsorowi firmie Solbet Sp. z o.o. Impreza została dofinansowana z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.