Informacje

III Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego MOZ NSZZ „Solidarność” PESA Bydgoszcz

26 sierpnia na łowisku w Ślesinie koło Nakła nad Notecią odbyły się III Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego MOZ NSZZ „Solidarność” PESA. Organizowana już po raz trzeci impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród fanów wędkowania. Liczba chętnych, którzy chcieli w niej wziąć udział przekroczyła znacznie możliwości łowiska. O prawie startu zdecydowała kolejność zgłoszeń, a ostatecznie w zawodach wystartowało 38 zawodników, w tym trzech młodych wędkarzy, którzy wystąpili pod opieką swoich rodziców. Najmłodszy z nich miał 10 lat! Wśród uczestników byli pracownicy PESA, Nitrochemu, Frosty I PSP Aleksandrowo Kujawskie.

Przybyłych na zawody o 5.30 wędkarzy nagrodziła natura – wschodzące słońce i błękitne niebo już podczas losowania stanowisk sprawiły, że zawody odbyły się w wyjątkowej atmosferze (co zresztą widać na grupowym zdjęciu zawodników i organizatorów, które wykonano jeszcze przed startem.

Po 6 godzinach wędkowania, Komisja Sędziowska przystąpiła do ważenia ryb, a uczestnicy w tym czasie mogli skorzystać z ciepłego posiłku, który zapewnił organizator. Sędzią głównym zawodów był sędzia klasy krajowej PZW p.Krzysztof Szarafiński, pracownik PESA i członek „Solidarności”.

Najlepszymi wędkarzami okazali się Krzysztof Markowski (PESA), Rafał Kowalski (Nitrochem) i Karol Zamiar (PESA), którzy otrzymali nagrody główne oraz puchary i dyplomy. Nagrodę dodatkową dla najlepszego wędkarza PESA otrzymał Krzysztof Markowski, a nagrodę za największą rybę otrzymał Rafał Kowalski z Nitrochemu. Najlepszych 10 zawodników otrzymało dyplomy i atrakcyjne nagrody, wszyscy reprezentujący nasz Związek upominki, a najmłodsi nagrody specjalne.

Przewodniczący Grzegorz Jutrowski podziękował wszystkim zawodnikom za udział, a członkom Związku za wsparcie przy organizacji zawodów i zapowiedział, że za rok odbędzie się kolejna edycja.

Klasyfikacja zawodów:

  1. Krzysztof Markowski (PESA)
  2. Rafał Kowalski (Nitrochem)
  3. Karol Zamiar (PESA)
  4. Piotr Dembek (PESA)
  5. Sebastian Żórawski (Nitrochem)
  6. Yuri Tsymbaliak (PESA)
  7. Jarosław Toczko (Nitrochem)
  8. Oleksandr Loboda (PESA)
  9. Marek Salwik (Frosta)
  10. Szymon Piechnik (PESA)

Kategoria największa ryba: Rafał Kowalski (Nitrochem)

Kategoria najlepszy wędkarz z PESA: Krzysztof Markowski