Informacje

Solidarność w ARiMR rozpoczyna akcje „Czarny tydzień”. Jutro rusza referendum strajkowe

Od 4 do 11 sierpnia trwać będzie referendum strajkowe pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Związkowcy zachęcają wszystkich pracowników ARiMR, aby w czasie trwania referendum przychodzili do pracy ubrani na czarno.

Od 4 do 11 sierpnia trwać będzie referendum strajkowe pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tym samym NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR chce uzyskać mocniejsze argumenty do negocjacji z Zarządem ws. podwyżek płac.

– Walczymy nie tylko o podwyżki. Walczymy o naszą godność, prawo do lepszego życia, lepszych warunków pracy i płacy. Weźmy sprawy w nasze ręce. Pokażmy siłę, jedność i moc, to będzie procentowało w przyszłości i sprawi, że wszyscy będą musieli się z nami liczyć – podkreślił przewodniczący KZ NSZZ „S” w ARiMR Robert Gibała.

Związkowcy zachęcają wszystkich pracowników ARiMR, aby w czasie trwania referendum strajkowego przychodzili do pracy ubrani na czarno. Akcja „Czarny tydzień” ma zamanifestować niezadowolenie pracowników z niskiego poziomu wynagrodzeń w Agencji.

– Czy pracownicy Agencji naprawdę uważają, że 290 zł brutto podwyżki, to jest właściwa wycena ich pracy? My w przeciwieństwie do decydentów cenimy pracę pracowników Agencji. Uważamy, że 800 zł to jest minimum, którego nie możemy odpuścić. Jeżeli swoją pracę wyceniacie na więcej, to przyłączcie się solidarnie do czarnego tygodnia i zagłosujcie w referendum – czytamy na stronie „S” w ARiMR.

W spór zbiorowy i referendum strajkowe zaangażowany jest wraz z Solidarnością drugi związek – NSZZ Pracowników Administracji Rolnictwa w Rzeczpospolitej Polskiej.

źródło: tysol.pl