Informacje

Wykłady online MCBFS „Idea solidarności dzisiaj” 23 V oraz 6, 20 VI 2023

Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności (MCBFS), działające w ramach porozumienia między Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” oraz Wydziałem Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, zaprasza do śledzenia najnowszej inicjatywy, którą są wykłady otwarte w formie online zatytułowane

„Idea solidarności dzisiaj”

Celem wykładów jest rozpowszechnianie idei solidarności, poprzez odwoływanie się do dziedzictwa NSZZ „Solidarność”, a także refleksja wokół problemów związanych z życiem społecznym i zawodowym. Prelegentami wykładów będą zarówno pracownicy naukowi, reprezentujący różne dyscypliny naukowe i ośrodki akademickie, jak i praktycy, posiadający cenne doświadczenie i bezpośredni wgląd w palące problemy.

Pierwsza edycja wykładów „Idea solidarności dzisiaj” będzie realizowana zgodnie z następującym harmonogramem:

DATAGODZINAWYKŁAD
23 maja18:00prof. Krzysztof Woźniewski, adw. Agnieszka Iwaniuk
Ochrona godności ludzkiej jako podstawa przeciwdziałania mobbingowi
6 czerwca18:00prof. Joanna Mysona Byrska
Przyszłość pracy (gospodarka 4.0)
20 czerwca18:00dr Paweł Rojek
Praca bez sensu. Filozofia pracy ks. Józefa Tischnera

Wykłady będą transmitowane na żywo na portalu YouTube na kanale MCBFS – Solidarność. W trakcie transmisji będzie możliwość zadawania pytań.

Więcej informacji na temat projektu wykładów „Idea solidarności dzisiaj”, w tym abstrakty wystąpień i sylwetki prelegentów można będzie znaleźć na stronie Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Komisję Krajową NSZZ Solidarność oraz patronatem medialnym przez „Tygodnik Solidarność” i portal Tysol.pl.