Premier Mateusz Morawiecki spotka się z „Solidarnością”. Nasze postulaty 3xP wciąż są aktualne!

Odpowiadając na apel Komisji Krajowej NSZZ „S” o dialog z rządem i w związku z decyzją KK NSZZ „S” o zawieszeniu Marszu Godności, premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli Solidarności do rozmów przy stole. Spotkanie robocze stron rządowej i związkowej odbędzie się w czwartek o godzinie 11:00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Rozmowy będą dotyczyły trzech postulatów wysuniętych wcześniej przez Solidarność:

– systemowego powstrzymania wysokich cen energii,

– podwyżek dla pracowników szeroko rozumianej sfery finansów publicznych,

– przyjęcia ustawy o emeryturach stażowych.

Wcześniej Piotr Duda informował, że Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej Marsz Godności.

„W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu, w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie” – napisał przewodniczący KK NSZZ „S”.