42. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych – program regionalnych obchodów

Zarząd Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność” zaprasza wszystkich członków i Związku do udziału w regionalnych obchodach 42. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

28.08.2022
Włocławek godz. 10:00
Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia NMP, Pl. Kopernika 7

Msza Święta w intencji wytrwałości w realizacji ducha Porozumień Sierpniowych
(po mszy nastąpi przejście i złożenie kwiatów pod dwoma tablicami znajdującymi się na ścianie katedry oraz pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego)

04.09.2022
Toruń godz. 9:00

Katedra śś.Janów, ul. Żeglarska 16

Msza Święta w intencji wytrwałości w realizacji ducha Porozumień Sierpniowych
( po mszy nastąpi przejście i złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Ludziom „Solidarności” Regionu Toruńskiego przy ul. Piekary oraz pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy Al. Jana Pawła II)

Bydgoszcz godz. 12:00

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3

Konferencja pt. „Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka”

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy

Bydgoszcz godz. 18:00

Kościół pw. Św. Andrzeja Boboli (oo. Jezuitów), Pl. Kościeleckich 7

Msza Święta w intencji Ojczyzny i NSZZ „Solidarność”

Na Kujawsko-Pomorskie obchody 42. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych zapraszają: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność” Leszek Walczak, Przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” Tomasz Jeziorek oraz Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych Jan Wyrowiński