Informacje

Od piątku kierowcy i motorniczowie wracają do pracy! „Solidarność” podpisała porozumienie z Prezydentem Bydgoszczy

W czwartek z inicjatywy NSZZ „Solidarność” doszło do spotkania z Prezydentem Miasta Bydgoszczy Rafałem Bruskim, Zarządem Spółki MZK, Radą Nadzorczą MZK, Dyrekcją Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz działającymi w MZK związkami zawodowymi w sprawie trwającego konfliktu w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy.

Po burzliwej dyskusji Pan Prezydent przyjął propozycję „Solidarności” o podwyżce wynagrodzenia od 1 lipca o średnio 350zł brutto oraz wypracowania do końca sierpnia harmonogramu przyszłych regulacji płacowych w spółce oraz systemowych rozwiązań finansowania komunikacji miejskiej (poniżej przedstawiamy protokół ze spotkania).

Niestety Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP Andrzej Arndt tych propozycji nie przyjął. Nie przedstawił również żadnej pisemnej propozycji, która mogłaby być przedmiotem merytorycznych negocjacji. Demagogią i populizmem nie rozwiąże się żadnego problemu, jedynie na chwilę można zyskać wątpliwą „popularność”, która nie buduje autorytetu i tylko zaspokaja płytkie ambicje działacza związkowego.

P.S. Po przedstawieniu warunków porozumienia pracownikom MZK, podjęto decyzję o powrocie do pracy. Od jutra komunikacja miejska w Bydgoszczy wraca do normalności,