Informacje

Nie ma zgody na połączenie bydgoskich szpitali

Na wniosek Przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność” Leszka Walczaka, 27 czerwca 2022 roku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sprawie planowanego połączenia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Pomysł konsolidacji bydgoskich szpitali budzi wiele wątpliwości i naszym zdaniem jest pomysłem szkodliwym zarówno dla pracowników jak i pacjentów. Nie ma zgody na podejmowanie tak ważnych decyzji z pominięciem partnerów społecznych.

W poniedziałek przed szpitalem im. Biziela odbyła się pikieta pracowników protestujących przeciwko konsolidacji, która – jak mówią – może skończyć się likwidacją “Biziela”. “To będzie zaprzepaszczenie czterdziestoletniej tradycji i dorobku naszego szpitala. Nie było żadnych konsultacji, ani społecznych, ani ekonomicznych, ani związkowych. Na razie nie przewidujemy paraliżu pracy szpitala, ale czy będzie potrzeba strajku? Nie wykluczamy takiej możliwości. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zaistniałą sytuacją” – podkreślają związkowcy.