Informacje

Pomoc dla Ukrainy

W związku z sytuacją w Ukrainie, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o uruchomieniu w sposób kompleksowy programu wsparcia dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Decyzją Prezydium Komisji Krajowej uruchomione zostało specjalne konto bankowe, na które będziemy wpłacać zebrane pieniądze przez Zarząd Regionu Bydgoskiego.

Zwracamy się z apelem do wszystkich orgaizacji związkowych o przekazywanie środków pieniężnych na konto Zarządu Regionu 87 1020 1462 0000 7502 0019 1569 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Zebrane środki będą przekazywane sukcesywnie do Komisji Krajowej.

Zakwaterowanie dla uchodźców

„Solidarność” przyjęła do naszych ośrodków uchodźców z Ukrainy. Do ośrodka w Spale i Jarnołtówku przyjęto 200 osób. Wśród osób przebywających w ośrodkach są nie tylko osoby ranne ale też z chorobami przewlekłymi. W związku z powyższym w pierwszej kolejności pilnie potrzeba:

– wózków dziecięcych,
– nocników dla dzieci,
– laktatorów,
– odkurzaczy,
– pralek,
– suszarek do ubrań,
– małych lodówek do pokoi,
– dużego telewizora do sali zabaw dla dzieci,
– kredek, długopisów, kartek, zeszytów i bloków,
– bielizny (przede wszystkim majtek, skarpet),
– kapci i klapek,
– ładowarek do telefonów,
– latarek,
– zabawek,
– insuliny

Koordynatorem pomocy w zakresie udostępniania ośrodków związkowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy jest Marta Kiereś, prezes Spółki „DomS”.

W przypadku chęci przekazania darów prosimy bezpośrednio kontaktować się pod nr tel. Spała: 511 828 643 , Jarnołtówek: 511 828 642.

Adres e-mail: solidarnosc@doms.com.pl.