NITRO-CHEM S.A. z certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Firma NITRO-CHEM S.A. znalazła się w gronie 20 laureatów tegorocznej edycji „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Przyznanie certyfikatu to dowód dobrych warunków zatrudniania, wysokich standardów pracy i przejrzystych zasad etycznych, które obowiązują w Spółce. To pierwszy taki certyfikat przyznany firmie w naszym regionie.

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP. To jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.

Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął śp. Prezydent Prof. Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs co roku odbywa się pod patronatem urzędującego Prezydenta RP, a uroczystość wręczenia certyfikatów ma miejsce w Pałacu Prezydenckim.

Certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” w 2021 roku zostały wyróżnione:

1. Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. Bydgoszcz
2. Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie
3. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
4. PKP Cargo Connect Sp. z o.o. Warszawa
5. PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Warszawa
6. NAFTOREMONT–NAFTOBUDOWA Sp. z o.o. Płock
7. CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock
8. Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. Bielsko-Biała
9. TAURON Ciepło Sp. z o.o. Katowice
10. Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
11. HUHTAMAKI Foodservice Poland Sp. z o.o. Czeladź