Informacje

Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Główny temat – energetyka

Od wręczenia „zaległej” pamiątkowej flagi „Solidarności” z logiem 40-lecia Związku rozpoczęło się spotkanie przewodniczącego Piotra Dudy z liderem Prawa i Sprawiedliwości, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. Mimo to, rozmowa dotyczyła trudnych spraw związanych m.in. z polską transformacją energetyczną. Pojawił się również wątek przypadającego w tym roku 40-lecia Tygodnika Solidarność.

Z powodu pandemii nie było wcześniej okazji do wręczenia pamiątkowej flagi z logo 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”

powiedział Piotr Duda przekazując flagę.

Przypomniał również, że taką samą otrzymali m.in. prezydent Andrzej Duda, prezydent Donald Trump, czy papież Franciszek.

Trzymając się tematu rocznic przewodniczący przekazał również informacje o planowanych uroczystościach 40. rocznicy powstania Tygodnika Solidarność, którego Jarosław Kaczyński był jednym z redaktorów naczelnych.

Drugą część spotkania zdominowały tematy gospodarcze i pracownicze. Przede wszystkim związane z „Polityką Energetyczną Polski”, a w tym kontekście sprawiedliwą transformacją energetyczną. Wiele czasu poświęcono również bezpieczeństwu miejsc pracy, dialogowi społecznemu i planach odmrażania gospodarki.

To kolejne z serii spotkań szefa „Solidarności” z politykami Zjednoczonej Prawicy i przedstawicielami rządu w tych tematach. Poprzednie miało miejsce 29 stycznia z premierem Mateuszem Morawieckim.