Informacje

W niedzielę 28. Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki

W najbliższą niedzielę 4 października, po raz 28. Szlakiem Męczeńskiej Drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki pobiegną uczestnicy Biegu Sztafetowego. W ten wyjątkowy sposób upamiętnimy 36. rocznicę śmierci Patrona „Solidarności”, Jego dziedzictwo i przesłanie. Organizatorami Biegu są: Region Bydgoski NSZZ ,,Solidarność”, Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Piotr Duda – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Bieg odbędzie się na trasie Bydgoszcz – Górsk z metą przy Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. J. Popiełuszki w Górsku. W miejscach upamiętniających Kapelana „Solidarności” odmówimy modlitwę, zapalimy znicze i złożymy kwiaty oddając hołd bł. ks. Jerzemu. Sportowe zmagania poprzedzi uroczysta msza święta odprawiona w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godzinie 9.00, w miejscu, w którym ks. Jerzy odprawił swoją ostatnią mszę świętą.

Głównym sponsorem Biegu jest firma Solbet Sp. z o.o. Impreza jest dofinansowana z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.