Informacje

Wiceminister Janusz Kowalski: Poparcie Solidarności i Piotra Dudy było kluczowe przy zwycięstwie

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski był gościem red. Ryszarda Gromadzkiego na antenie Polskiego Radia 24, gdzie podkreślił, jak istotne znaczenie dla wyniku wyborów miało poparcie NSZZ „Solidarność” i jej przewodniczącego Piotra Dudy dla sukcesu urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda był popierany przez NSZZ Solidarność, przez pana Przewodniczącego Piotra Dudę. To własnie to poparcie było jedną z kluczowych rzeczy, która zdecydowała o zwycięstwie– przekonywał na antenie Polskiego Radia 24 Janusz Kowalski, wiceminister w resorcie aktywów państwowych. 

To właśnie NSZZ Solidarność wspiera postulowany m.in przeze mnie projekt reformy unijnego systemu handlu emisjami, wiedząc że de facto bronimy ponad miliona miejsc pracy w przemyśle energochłonnym, które Berlin i Bruksela chce w Polsce w ciągu najbliższych lat zlikwidować wysokimi cenami energii. Na to nie może być zgody. Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych lat będzie realizowany program NSZZ Solidarność, czyli wspierania polskiej gospodarki przeciwko polityce brukselsko-niemieckiej, która chce nam narzucić poprzez Timmermansa, który odpowiada za Green Deal, który chce podkręcać cele klimatyczne… nie ma to nic wspólnego z klimatem, to tylko i wyłącznie instrument do kontroli polskiej gospodarki. Na to nie może być zgody – podkreślił polityk. Zwrócił także uwagę, że to również brak zgody Polaków na rewolucję obyczajową ideologii LGBT, za czym stał Rafał Trzaskowski, zdecydował o wygranej kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Ten triumf dał nam ogromny i fundamentalny mandat społeczny na dokończenie reform w Polsce. Trzeba zakazać wydawania publicznych pieniędzy na jakiekolwiek ideologie LGBT czy działania skrajnie lewackich organizacji” – podsumował Janusz Kowalski.