Informacje

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Umowa programowa Andrzej Duda – Solidarność

– Dobra współpraca przynosi plony. Solidarność i prezydent Andrzej Duda pozytywnie ocenili realizację Umowy Programowej sprzed pięciu lat. Kolejnym naturalnym krokiem stało się więc podpisanie nowej umowy, która będzie wyznaczać kierunki życia społeczno-politycznego w Polsce na najbliższe lata – czytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”. 


Przypominamy, że w związku z pandemią Koronowirusa „Tygodnik Solidarność” jest do pobrania w aplikacji za darmo.
Co zrobić by otrzymać dostęp do darmowego „Tygodnika Solidarność”?

Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację „Tygodnik Solidarność”, którą znajdziecie w Google Play i App Store lub pobrać ją bezpośrednio pod tym linkiem:

http://bit.ly/aplikacjaTS


A co jeszcze w numerze? M.in. relacja Mateusza Kosińskiego i Roberta Wąsika z podpisania umowy programowej między S. a Panem Prezydentem.

O konflikcie między BBC News a Rosnieftem pisze Paweł Pietkun:

Rosnieft zapowiada pozew przeciwko BBC News o publikację materiału, w którym są i miliardowe inwestycje, i badania genetyczne z eugeniką w tle, zaś pierwsze skrzypce gra w nim (domniemana) córka prezydenta Rosji Władimira Putina. Odszkodowanie, jakiego rosyjski gigant będzie się domagać od brytyjskiego koncernu medialnego, może być rekordowo wysokie, być może najwyższe w historii dziennikarstwa.

O Janie Pawle II, jako apostole Bożego Miłosierdzia pisze Anna Maj:

W czasie pielgrzymki do Łagiewnik w 2002 roku Jan Paweł II pozostawił Polsce i światu swoisty testament. Jako Apostoł Bożego Miłosierdzia przekazał zadanie, które winniśmy wypełniać każdego dnia. „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” – powiedział papież.

Z Kamilem Bednarkiem rozmawia Bartosz Boruciak: 

W numerze również m.in.

  • „Minęła burza wyborcza” Paweł Pietkun podsumowuje wydarzenia polityczne ostatniego tygodnia
  • „Specjalność XXI wieku – wojny hybrydowe” Teresa Wójcik o nowym rodzaju wojen 
  • „COVID-19 powstał w Chinach” Teresa Wójcik o chińskiej odpowiedzialności za pandemię koronawirusa 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz w artykule „Pileckix2” recenzuje książę „Ochotnik: jeden mężczyzna, podziemna armia i tajna misja zniszczenia Auschwitz”
  • „Droga do Nowego Państwa” Mateusz Kosiński rozmawia z Adamem Chmieleckim o jego najnowszej książce „Nowe Państwo. Porozumienie Centrum w dokumentach (1990-2001)” 
  • „Przedstawiciel szaraka Polaka” Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności” pisze o braciach Olgierdzie i Ryszardzie Popielu 
  • „Kolejni związkowcy wyrzuceni na bruk” Robert Wąsik rozmawia ze związkowcami z amerykańskiej korporacji Genpact 
  • Waldemar Krenc, szef łódzkiej Solidarności zdradza co z 31. edycją Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 
  • A takkże felietony Karola Gaca, Waldemara Binieckiego, Pawła Janowskiego, Mieczysława Gila i Cezarego Krysztopy

Najnowszy numer „TS” (19/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj.